دسته بندی نشده

سوالاتی متداول درباره ی یو پی اس

سوالاتی متداول در ارتباط با یو پی اس

در این مقاله می خواهیم با هم سوالاتی متداول درباره ی یو پی اس را بررسی کنیم. توصیه می شود قبل از خرید یو پی اس این موارد را بررسی کنید.

 

سیستم یو پی اس چیست؟

UPS مخفف عبارت Uninterruptible Power Supply است. این بدان معناست که یک سیستم UPS طوری طراحی شده است که برق را همیشه روشن نگه دارد، از جمله زمانی که برق قطع می شود.

 

 

یو پی اس در کجا استفاده می شود؟

سیستم های یو پی اس را می توان در هر جایی که نیاز به اطمینان از تداوم الکتریکی وجود دارد استفاده کرد. رایج ترین کاربردها در جاهایی هستند که برق برای جلوگیری از آسیب به زیرساخت ها، مانند مراکز داده یا تأسیسات تولیدی، ضروری است.

 

 

تفاوت بین باتری و یو پی اس چیست؟

باتری وسیله ای است که انرژی را ذخیره می کند، UPS تشخیص می دهد که برق دیگر از شبکه نمی آید و به باتری های UPS می رود.

 

 

آیا می توانم 5-6 ساعت از یو پی اس استفاده کنم؟

اگر برق مورد نیاز کم باشد و یو پی اس رتبه بسیار بالایی داشته باشد، شاید، اما معمولاً راه اندازی یو پی اس برای مدت طولانی به تعداد زیادی باتری یو پی اس نیاز دارد که از نظر مالی و فیزیکی غیرممکن می شود. برای رسیدن به این هدف، بهتر است یک ژنراتور آماده به کار در کنار یو پی اس خود راه اندازی کنید.

 

 

تفاوت یو پی اس و اینورتر چیست؟

هم یو پی اس و هم اینورتر منبع پشتیبان سیستم قدرت را فراهم می کنند. تفاوت اصلی یو پی اس و اینورتر در این است که یو پی اس فورا جریان را به باتری سوئیچ می کند، اما اینورتر بیشتر طول می کشد.

 

برای خرید استابلایزر کلیک کنید.

بار غیر بحرانی در سیستم قدرت چیست؟

بارهای غیر ضروری وسایل یا تجهیزات الکتریکی هستند که برای حفظ عملیات تجاری ضروری نیستند یا در اثر قطع برق آسیبی نمی بینند. به طور خلاصه، مهم نیست که این دستگاه ها با قطع برق خاموش شوند.

 

آیا می توانم از یک یو پی اس با دو کامپیوتر استفاده کنم؟

البته، شما فقط می‌خواهید مطمئن شوید که توان مورد نیاز دو کامپیوتر می‌تواند با آنچه که سیستم UPS از عهده آن بر می‌آید، عمل کند. اگر در این مورد نیاز به کمک دارید، با ما تماس بگیرید.

 

 

منظور از حمایت از قدرت چیست؟

پاور پشتیبان اصطلاحی است که فقط در صورت قطع برق اصلی به معنی منبع برق است. این می تواند از برخی باتری های AA برای یک ساعت زنگ دار الکتریکی گرفته تا یک سیستم UPS و یک ژنراتور آماده به کار متصل به یک مرکز داده باشد.

 

 

دوشاخه یو پی اس با قطع برق به جریان خود ادامه می دهد. این بد است؟

بله، از آنجایی که هدف یو پی اس تامین برق در هنگام قطع برق است، قطع کردن یک راه مطمئن برای از بین بردن آن نیست. باید با استفاده از کنترل های روی دستگاه آن را خاموش کنید.

 

 

تفاوت بین ژنراتور آماده به کار و سیستم یو پی اس چیست؟

هر دو در برابر قطع برق محافظت می کنند، یو پی اس یک راه حل فوری و کوتاه مدت است، یو پی اس در حین شارژ شدن باتری ها، برق فوری را فراهم می کند. یک ژنراتور آماده به کار یک راه حل دوربرد است که به کندی راه اندازی می شود، اما تا زمانی که سوخت وجود دارد، نیرو را تامین می کند. می توانید UPS Systems plc را پیدا کنید

فرصت کیش در این نوشتار سعی کرد مقاله ای با موضوع سوالاتی متداول درباره ی یو پی اس نوشته باشید.

منبع:

https://www.upssystems.co.uk/blog/post/ups-systems-frequently-asked-questions

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *