دسته بندی نشده

راهنمای خرید استابلایزر

راهنمای خرید استابلایزر

چرا باید از راهنمای خرید استابلایزر استفاده کنیم؟

نوسانات برق در مناطق مختلف و خرابی دستگاه های گران قیمت و یا حساس ایجاد نیاز کرد تا از وسیله ای به نام استابلایزر برای تنظیم ولتاژ استفاده کنیم. اما تعداد بالای شرکت های ارائه دهنده ی استابلایزر به حدی زیاد است که حتما نیاز به یک راهنمای خرید استابلایزر قبل از خرید استابلایزر دارید.
استفاده از استابلایزر باعث می شود زمانی که از یک دستگاه وارداتی با ولتاژی از قبل تعریف شده استفاده می کنیم و یا در منطقه ای زندگی می کنیم که در آن نوسانات برق زیاد است اطمینان خاطر پیدا کنیم که نوسانات باعث اختلال در عملکرد دستگاه و یا ایجاد خسارت های جدی نمی شود.
امروزه نیز در همه خانه ها و سازمان ها در طیف بسیار زیاد وسایل برقی وجود دارد و بالطبع برای محافظت از وسایل خود در برابر نوسانات توصیه به تهیه استابلایزر می شود، اما حتما قبل از خرید، راهنمای خرید استابلایزر را مطالعه بفرمایید.

نکات مهم قبل از خرید استابلایزر

فرصت کیش در این مقاله جامع ترین راهنمای خرید استابلایزر را تنظیم کرده تا قبل از خرید با بررسی نکات زیر بهترین خرید خود را انجام دهید. توصیه می شود برای خرید یک یو پی اس نیز از راهنمای خرید یو پی اس استفاده کنید.

 

۱-آیا استابلایزر مشکل من را حل می کند؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. اگر به دنبال محافظت از لوازم برقی خود هستید و از نوسانات برقی ناراضی هستید باید اقدام به تهیه یک استابلایزر کنید اما اگر به دنبال تامین برق هستید توصیه می شود برای خرید یو پی اس اقدام کنید.

 

2-استابلایزر مد نظر باید چه تکنولوژی هایی داشته باشد؟

به طور کلی استابلایزر ها به سه دسته رله ای، سروو و استاتیک تقسیم می شوند. برای آشنایی با انواع استابلایزر و تفاوت بین آن ها تفاوت استابلایزر رله ای و استابلایزر سروو را مطالعه نمایید. بعد از اینکه متوجه شدیم چه نوع تکنولوژی ای مناسب ماست حالا به بررسی گرینه بعدی می ‍پردازیم.
اما به شکل خلاصه اگر در منطقه ای هستید که دارای نوسانات ولتاژ ناگهانی هستید و به یک باره هر چند وقت یک بار این تغییر ولتاژ صورت می گیرد بهتر است از استابلایزر رله ای استفاده کنید.
همچنین اگر منطقه ای که برای آن به دنبال تهیه استابلایزر هستید در اکثر اوقات دارای نوسانی بیش از حد مطلوب و یا دارای افت نوسان بیش از حد می باشد از استابلایزر سروو موتوری استفاده کنید.

مطالعه ی مقایسه یو پی اس و ژنراتور برق

 

3-آیا سیستم من دارای استابلایزر است؟

یک نکته بسیار جالب را برای شما بیان می کنیم. بسیاری از افراد هستند که بعد از خرید استابلایزر و نصب آن متوجه می شوند که وسیله ای که برای آن استابلایزر بودند، خود دارای استابلایزر داخلی بوده است.
بسیاری از یخچال ها و فریزر ها خود دارای استابلایزر هستند اما باز هم اکثر قریب به اتفاق آنها در خود استابلایزری ندارند.

4-مهم ترین نکته قبل از خرید استابلایزر این است که قبل از خرید استابلایزر بررسی کنید که برق لوازم مصرفی شما چه میزان است و بعد از محاسبه این موضوع اقدام به تهیه استابلایزر بر اساس مصرف خود کنید.
به طبع خرید استابلایزر با توان بالا تر دارای هزینه گران تر و همین طور خرید استابلایزر با توان کمتر باعث آسیب رسیدن به دستگاه های شما می شود.
ذکر این نکته ضروریست که برق مصرفی را در زمان روشن شدن و شروع کار وسایل برقی محاسبه کنید. زیرا گاها در هنگام روشن شدن وسایل مصرف برق به حدود دوبرابر (تقریبا 0/8) برابر بیشتر از حالت عادی می رسد. در ایران ولتاژ بین ۲۲۰ تا ۲۳۰ ولت و یا ۵۰ هرتز می باشد.

 

چگونه توان ولتاژ مورد نیاز خود را به دست بیاوریم؟

محاسبه توان استابلایزر

 

در ابتدا ذکر این نکته ضروریست که ما قبل از خرید استابلایزر باید حداکثر توان را به دست بیاوریم. برای این کار کافیست ولتاژ را در حداکثر اسمی وسایلی که قرار است استابلایزر بر روی آن ها کار کند ضرب کنیم.
سپس عدد به دست آمده را ۲۰٪ الی ۳۰٪ بیشتر در نظر بگیرید. این موضوع برای افزایش اطمینان شخصی است.
همین طور در صورتی که بعدا نیاز به اضافه کردن وسایل برقی دیگری دارید می توانید با در نظر گرفتن این موضوع همین امروز اقدام به حل این مشکل کنید و توان آنها را نیز در هنگام خرید استابلایزر در نظر بگیرید.

همان طور که در بالا ذکر شد ما نیاز به حداکثر توان داریم و قبل از آن هم گفتیم عملکرد دستگاه ها در هنگام روشن شدن و شروع کار باید ملاک قرار گیرد. برای به دست آوردن توان در هنگام روشن شدن دستگاه کافیست عدد به دست آمده را در هشت دهم (0/8) ضرب کنید.
تذکر مهم می دهیم که، در هنگام محاسبه فراموش نکنید که واحد همه دستگاه ها را یکی در نظر بگیرید.
مثلا عدد را یا بر حسب وات در بیاورید و یا کیلو وات.

مطلب پیشنهادی : یو پی اس آفلاین چیست؟

 

5-ولتاژ، جریان و توان استابلایزر را کاملا بررسی کنید. برای اینکه متوجه شوید اطلاعات مربوط به استابلایزری که به شما توصیه شده صحیح است حتما روی جعبه و بدنه استابلایزر را مطالعه نمایید تا از صحت گفتار فروشنده اطمینان حاصل کنید.

 

 

6-ویژگی هایی که استابلایزر مد نظر شما باید داشته باشد را مشخص کنید.

راهنمای استابلایزر

7-آیا هر دستگاه استابلایزر مخصوصی دارد؟

امروزه و در بازار و بنا به میزان نیاز هر دستگاه استابلایزری معرفی می شود که با آن دستگاه هم خوانی داشته باشد و شما هم می توانید از آن دستگاه و هم دستگاه هایی که با وسایل برقی شما هم سو هستند استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی : یو پی اس آنلاین چیست؟

 

 

8-راهنمای خرید استابلایزر کاهشی یا استابلایزر افزایشی

قطعا در برخی مناطق اتفاق می افتد که ولتاژ تنها دارای افت باشد و یا در برخی مناطق تنها افزایش ولتاژ صورت می گیرد. بنابر این در هنگام خرید ذکر کنید به دنبال استابلایزر کاهشی هستید و یا استابلایزر افزایشی.
در برخی نقاط نیز هر دوی این نوسانات ممکن است صورت بگیرد فلذا این نکته را به خوبی به فروشنده استابلایزر منتقل کنید.

 

9-حتما راهنمای استفاده از استابلایزر را در هنگام خرید دریافت کنید و آن را مطالعه کنید زیرا در آن کاتالوگ تمام موارد مربوطه نوشته شده و می توانید شاخص های توانی استابلایزر را بر اساس حداکثر و حداقل بررسی کنید.

 

10-خرید استابلایزر برا جهیزیه؟

به تازگی بسیاری مغازه های فروش لوازم منزل در هنگام فروش از شما در خواست خرید استابلایزر برای جهیزیه تهیه شده را دارند و بعضا قید می کنند تنها در صورت خرید استابلایزر به شما بر روی لوازم منزل ضمانت می دهند.
حال توصیه می شود در صورتی که برای شروع زندگی منطقه شما دارای نوسانات زیاد است برای مراقبت از وسایل برقی خود در شورع زندگی از استابلایزر استفاده کنید تا در هنگام استفاده از ضمانت لوازم منزل خود با مشکل مواجه نشوید.

 

11-استابلایزر دیجیتالی چیست؟

استابلایزر های نسل جدید دارای یک صفحه نمایش ال سی دی هستند که می توانید اعداد مربوط به ولتاژ را از آن بخوانید و همینطور ظاهر زیبا تری دارند و کار کردن با آن ها بسیار راحت تر است.

 

12-راهنمای خرید استابلایزر در ارتباط با گارانتی استابلایزر

 

گارانتی استابلایزر

 

خدمات پس از فروش بسیار مهم است زیرا وسایلی ماننده استابلایزر در آینده نیاز به تعمیر و نگه داری دارند و تنها از شرکت هایی اقدام به خرید استابلایزر کنید که دارای سوابق درخشانی در زمینه تکریم مشتری و فروش استابلایزر با کیفیت دارند.
شرکت فرصت کیش با پانزده سال سابقه درخشان در زمینه واردات استابلایزر همواره خود را امین مشتریان خود دانسته و سعی میکند با فروش با کیفیت ترین استابلایزر ها با قیمتی مناسب مشکلات نوسانات برقی کاربران خود را به حداقل برساند. همچنین در زمینه پشتیبانی محصولات خود همواره پیشتاز بوده و به تعهدات خود عمل کرده است.
در صورتی که باز هم سوالی در ارتباط با راهنمای خرید استابلایزر دارید می توانید از طریق تماس و یا گذاشتن نظر در پایین صفحه در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را از کارشناسان فرصت کیش دریافت کنید

مطلب پیشنهادی : یو پی اس سه فاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *