دسته بندی نشده

فناوری باتری لیتیومی یو پی اس هزینه را کاهش می دهد و سیستم شما را بهبود می بخشد

فناوری باتری لیتیومی یو پی اس هزینه را کاهش می دهد و سیستم شما را بهبود می بخشد

اگر به فکر تهیه برق اضطراری هستید، می‌دانید که باحتمالا باید به سراغ یو پی اس ها بروید. یو پی اس کسب و کار یا سازمان شما را در زمانی که به آن نیاز دارید آنلاین نگه می دارد. اما به چه نوع یو پی اسی نیاز دارید؟ در این پست وبلاگ ما برخی از دلایلی را بررسی خواهیم کرد که چرا باید در سیستم منبع تغذیه اضطراری خود به فناوری باتری لیتیومی روی بیاورید.

عمر طولانی، تعمیر و نگهداری کم باتری لیتیومی یو پی اس

آیا می دانستید عمر باتری های لیتیوم یونی دو برابر باتری های سرب اسیدی است؟ باتری‌های UPS لیتیوم یونی می‌توانند هشت تا ده سال یا بیشتر با نگهداری مناسب دوام بیاورند، به این معنی که باتری‌ها می‌توانند به اندازه خود UPS دوام بیاورند. این امر باعث کاهش هزینه های عملیاتی و کاهش خطر خرابی در حین تعمیر و نگهداری می شود. همچنین، فناوری باتری لیتیومی می تواند چرخه شارژ و دشارژ بسیار بالاتری را نسبت به باتری های سربی تحمل کند.

دمای بالا مشکلی ندارد

برخلاف باتری‌های سرب اسید، باتری‌های لیتیوم یونی می‌توانند در برابر دمای بالا بدون کاهش عملکرد مقاومت کنند. یک باتری سرب اسیدی به ازای هر 15 درجه فارنهایت افزایش دمای بالای 77 درجه فارنهایت، نیمی از عمر خود را از دست می دهد، در حالی که باتری های لیتیوم یونی می توانند در دمای 104 درجه فارنهایت بدون مشکل عملکرد کار کنند. این بدان معناست که یو پی اس لیتیوم یونی را می توان در محیط های خشن که در آن باتری های سرب اسیدی نمی توان استفاده کرد، استفاده کرد.

 

کوچکتر، سبک تر و انعطاف پذیرتر

باتری های سرب اسیدی به دلیل سبک یا فشرده بودن شناخته شده نیستند، اما خوشبختانه باتری های لیتیوم یونی هر دو هستند. 40% تا 60% سبکتر از همتای سرب اسیدی خود است و اندازه آن حدود 40% کوچکتر است. بنابراین نه تنها گزینه‌های نصب انعطاف‌پذیر را دریافت می‌کنید، بلکه می‌توانید زمان بیشتری را از یو پی اس خود در همان فضا یا همان زمان در فضای کوچک‌تر دریافت کنید.

شارژ سریع باتری لیتیومی یو پی اس

 

شارژ سریع باتری لیتیومی یو پی اس

 

هنگامی که یو پی اس شما برق پشتیبان را تامین می کند، باتری آن باید در سریع ترین زمان ممکن شارژ شود. فناوری باتری لیتیومی تنها دو تا چهار ساعت طول می کشد تا به ظرفیت 90 درصد برسد. این بدان معنی است که خطر تخلیه مجدد باتری های یو پی اس قبل از شارژ کامل تقریباً صفر است.

سیستم مدیریت یکپارچه باتری (BMS)

باتری های لیتیوم یونی منحصر به فرد هستند زیرا دارای سیستم مدیریت باتری یکپارچه (BMS) هستند که به محافظت از سلول ها در برابر بسیاری از مشکلات کمک می کند. این می تواند شامل نوسانات دما و جریان و همچنین شارژ بیش از حد یا کم باشد. BMS شارژ باتری لیتیوم یون را در طول عمر کاری بهینه می کند و عملکرد را به حداکثر می رساند.

هزینه کل مالکیت کمتر در دراز مدت

یک باتری لیتیوم یونی در طول عمر خود تا 50 درصد از کل هزینه مالکیت را صرفه جویی می کند. این بدان معناست که اگرچه ممکن است برای سرمایه گذاری اولیه یک یو پی اس لیتیوم یونی بیشتر از یک یو پی اس سرب اسید خرج کنید، بازده بسیار خوبی از سرمایه خود دریافت خواهید کرد. این به چندین عامل مربوط می شود، از جمله:

  • عمر طولانی تر از باتری های معمولی.
  • توانایی تحمل چرخه های شارژ و دشارژ متعدد و دمای بالا.
  • کاهش هزینه های نگهداری، زیرا در شرایط عادی نیازی به تعویض باتری نیست.
  • اندازه کوچکتر نیاز به فضا و هزینه های نصب را کاهش می دهد.

منبع: https://www.hcienergy.com/blog/lithium-battery-technology-will-reduce-cost-and-improve-your-system

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *