دسته بندی نشده

چرا باتری یو پی اس شارژ نمی شود؟

چرا باتری یو پی اس شارژ نمی شود؟

چرا باتری یو پی اس شارژ نمی شود؟ موضوع مقاله ای است که می خواهیم امروز در ارتباط با آن صحبت کنیم.

خطاهای الکتریکی مانند شل شدن اتصالات، قطع و وصل، سوختن یا ذوب شدن نیز می تواند باعث خطای شارژ شود.

با این حال، اجازه دهید در مورد این دلایل بیشتر توضیح دهیم.

 

چرا باتری یو پی اس شارژ نمی شود؟

 

  1. تخلیه باتری: این مشکل رایجی است که هر کاربر هنگام استفاده از یو پی اس با آن مواجه می شود. خرابی یو پی اس در بیشتر موارد به دلیل خراب شدن باتری است. همین امر در مورد سیستم شارژ نیز صدق می کند. وقتی باتری تمام شود، یو پی اس اصلا شارژ نمی شود.
  2. اتصال شل: گاهی اوقات همه چیز خوب است، اما UPS همچنان شارژ نمی شود. در این حالت ممکن است سیم کشی مقصر باشد. اگر اتصالات شل یا قطع شوند، باتری یو پی اس شارژ نمی شود. در اینجا، سیم کشی می تواند در داخل و خارج UPS آسیب ببیند.
  3. یکسو کننده سوختن: یکسو کننده کار تبدیل AC به DC را انجام می دهد. DC چیزی است که در باتری ذخیره می شود. بنابراین، هنگامی که مستطیل می سوزد، جریان تغییر نمی کند و در باتری ذخیره می شود. بنابراین باتری یو پی اس قابل شارژ نیست.
  4. فیوزهای سوخته: چندین فیوز در داخل یو پی اس وجود دارد. آنها برای نجات لوازم خانگی از اتصال کوتاه استفاده می شوند. همانطور که آنها این کار را انجام می دهند، آنها ذوب می شوند. بنابراین مدار ناقص است و شارژ نمی تواند به باتری برسد. در نتیجه شارژ باتری یو پی اس متوقف می شود.

 

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه سیستم شارژ UPS

در اینجا اقدامات پیشگیرانه مهمتر از اصلاح است. نه تنها برای یو پی اس، هر نوع الکترونیک نیاز به تعمیر و نگهداری اولیه دارد. اگر انتظار عملکرد خوب و عمر طولانی از دستگاه دارید، بسیار مهم است. در اینجا نکاتی را برای نگهداری UPS ارائه کرده ام تا سیستم شارژ را به خوبی کار کند.

  1. سیستم سرد: می بینید که مواد تعمیر در اثر حرارت زیاد آسیب دیده است. بنابراین لازم است قطعات را سرد نگه دارید. برای این کار باید به خوبی از راحتی مراقبت کرد. مرتباً بررسی کنید که فن خنک کننده به درستی کار می کند. در صورت وجود مشکل تعمیر کنید. علاوه بر این، می توانید از پدهای حرارتی برای کاهش گرما در مناطق خاصی استفاده کنید.
  2. تعمیر و نگهداری باتری: از آنجایی که باتری وظیفه شارژ را بر عهده دارد، باید آن را سالم نگه دارید. برای این کار از اضافه بار پرهیز کنید و آب را عوض کنید. بهتر است هر 2 ماه یکبار آب را عوض کنید. از این رو عملکرد باتری افزایش می یابد و به خوبی شارژ و دشارژ می شود.

نحوه تعمیر سیستم شارژ یو پی اس

از آنجایی که دلایل زیادی برای خرابی شارژ وجود دارد، یک راه حل کافی نیست. در اینجا 4 نکته مختلف برای حل 4 مشکل مختلف وجود دارد. توصیه های مربوط به مشکل UPS خود را دنبال کنید. بفرمایید.

آداپتور را تعویض کنید

یکسو کننده یکی از مهم ترین بخش های یک سیستم شارژ است. به عنوان واحد تبدیل برق شارژر عمل می کند. بنابراین، سیستم شارژ در هنگام سوختن. با این حال، نحوه تغییر یکسو کننده در UPS را به ما اطلاع دهید.

 

ابتدا آداپتور قدیمی را بردارید. برای این کار درپوش یو پی اس را باز کرده و مادربرد را جدا کنید. حالا کف یکسو کننده را ذوب کنید. سپس دیود یکسو کننده را بردارید. این کار را می توان با یک بینی سوزنی کوچک انجام داد. مراقب باشید هنگام برداشتن رکتیفایر به مادربرد آسیب نرسانید.

دوم، یک رکتیفایر یدکی تهیه کنید و رکتیفایر قدیمی را جایگزین کنید، با این حال، مطمئن شوید که یکسو کننده با UPS سازگار است. نیازی به درک اطلاعات فنی ندارید، مطمئن شوید که مشخصات جدید با مشخصات قبلی مطابقت دارد، اما، اکنون با لحیم کاری به یکسو کننده بپیوندید.

 

فیوزهای سوخته را عوض کنید

مدار الکتریکی با منفجر شدن فیوز کامل نیست. بنابراین باید بلافاصله پس از ذوب شدن فیوز را تعویض کنید تا مدار سالم بماند. بنابراین، یک فیوز یدکی تهیه کنید و فیوز قدیمی را تعویض کنید.
اما قبل از انجام این کار، باید جعبه فیوز را شناسایی کنید. معمولا در پشت یو پی اس قرار دارد. به طور دقیق زیر پایه ها قرار می گیرد. در هر صورت، فیوزهای UPS را بچرخانید و بکشید. حالا مطمئن شوید که سالم هستند یا ذوب می شوند.
اورس، آن را جایگزین کنید. برای این کار یک فیوز جدید در محفظه قرار دهید. سپس فشار دهید و بچرخانید و همه چیز آماده است. در نهایت بررسی کنید که آیا باتری یو پی اس در حال شارژ شدن است یا خیر. اگر پرداختی دریافت نشود، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد.

 

 

سیم کشی را تعمیر کنید

اگر پس از تعویض رکتیفایر یا تعویض فیوز سوخته یو پی اس تعمیر نشود، ممکن است مشکلات سیم کشی وجود داشته باشد. وقتی در مورد مشکلات سیم کشی صحبت می کنم، این شامل اتصالات شل، کابل های شکسته یا آسیب دیده است. بنابراین، برای رفع این مشکلات به سیم یدکی و آهن لحیم کاری نیاز دارید. با این حال، بیایید قدم به قدم برای رفع مشکلات سیم کشی پیش برویم.
ابتدا یو پی اس را در حالت AC قرار دهید. سپس محل اتصال را پیدا کرده و تست ولتاژ را انجام دهید. برای آن، یک مولتی متر بردارید و بررسی کنید که آیا جریان از سیم عبور می کند یا خیر.
دوم، اگر جریان جریان نداشته باشد، باید عیب الکتریکی را برطرف کنید. برای آن باید اتصال شکسته یا شل را پیدا کنید و با لحیم کاری آن را تعمیر کنید. اگر کابل از داخل آسیب دیده است، باید کابل را تعویض کنید. در غیر این صورت، ممکن است یک اتصال کوتاه یا بای پس در آنجا رخ دهد.
در نهایت یو پی اس را تست کنید. بررسی کنید که آیا باتری شارژ شده است. اگر باز هم شارژ نشد، مراحل بالا را تکرار کنید یا باتری را تعویض کنید.

در صورت نیاز به خرید استابلایزر اینجا کلیک کنید.

باتری را تعویض کنید

نکات نگهداری باتری یو پی اس
وقتی باتری از بین می رود، چاره ای جز تعویض آن وجود ندارد. تعویض باتری باید آسان باشد. من آن را در راهنمای تعویض یو پی اس توضیح دادم، بنابراین آن را تکرار نمی کنم.
اغلب بپرسید
چگونه بفهمم یو پی اس در حال شارژ شدن است؟
اکثر یو پی اس ها دارای نمایشگر یا نشانگر قیمت هستند. بنابراین، می توانید بگویید که آیا شارژ شده است یا خیر. اما، برای اطمینان، باید یک آزمایش ولتاژ انجام دهید. برای این کار به یک مولتی متر نیاز دارید. حالا باتری را بردارید و ولت متر و پروب را تنظیم کنید. سپس ولتاژ خروجی تولید شده توسط سیستم شارژ را اندازه گیری کنید.
آیا UPS باید هنگام تسویه حساب حضور داشته باشد؟
روشن یا خاموش بودن یو پی اس در هنگام شارژ مهم نیست. برای سایر دستگاه‌ها، شارژ کردن، اجتناب از شارژ است. اما در مورد یو پی اس صدق نمی کند. چنین موردی وجود ندارد که یو پی اس به دلیل شارژ و دشارژ همزمان آسیب ببیند. بنابراین، می توانید یو پی اس را هنگام شارژ روشن یا خاموش کنید.
آیا یو پی اس می تواند مسئولیت را در اختیار بگیرد؟
یک یو پی اس AC را به DC تبدیل می کند و آن را در باتری ذخیره می کند. DC سپس به AC برگردانده می شود و به دستگاه ها عرضه می شود. هیچ راهی برای معکوس کردن یا دستکاری این روند وجود ندارد. به سادگی بنابراین یو پی اس نمی تواند خود را شارژ کند. فقط با AC شارژ می شود و با DC شارژ نمی شود.

 

 

نتیجه

برای کار کردن یو پی اس باید شارژ شود. در غیر این صورت بی فایده است. بنابراین اگر یو پی اس شارژ نمی شود، مشکل وجود دارد. اکنون می توانید آن را برای تعمیر به مکانیک ببرید. اما DIY در اینجا سرگرم کننده، آسان و صرفه جویی در هزینه است. بنابراین ابتدا باید راه حل سریع را امتحان کنید. اگر UPS حل نشد، عیب یابی بیشتری را امتحان کنید. علاوه بر این، می توانید با متخصصان تماس بگیرید.
با این حال، حل سریع و مشکل پیشرفته را توضیح می دهم. همچنین علت خرابی بارگذاری قبلا توضیح داده شده است.
با این حال، کار تعمیر ممکن است به قطعات نیاز داشته باشد. پیشنهاد من این است که قطعات باکیفیت تهیه کنید و از قطعات ارزان خودداری کنید. در غیر این صورت، یو پی اس ممکن است دوباره از کار بیفتد. امیدوارم دیگه تکرار نشه

 

منبع: electrotalksfoursatkish

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *